Про хороші справи

Олена Джадалла:

«Краще зробити одну добру справу, ніж сказати сто добрих слів»

Член делегації «Українські жінки в ООН» та засновниця Міжнародного благодійного фонду Олена Джадалла переконана, що навіть за тієї шаленої динаміки сучасного життя необхідно інколи зупинятися на мить і замислюватися над тим, що і хто нас оточує. Адже часом нам усім не вистачає таких простих речей як людяність, доброта, співчуття та підтримка у відношенні до людей, котрі опинилися у важкій життєвій ситуації. Дуже часто наша  конкретна допомога здатна зробити когось із оточуючих щасливим, впевненим у своїх силах, допомагає відкрити йому нові перспективи і новий сенс життя. Зрештою, краще зробити одну добру справу, аніж сказати сто гарних слів…   

Пані Олено, а ви давно займаєтесь благодійністю?

— Близько 6 років. В основному це соціальні проекти. Окремі з них  навіть були презентовані міжнародній спільноті і українській діаспорі у США (м.Чикаго), Великобританії (м.Лондон) та ПАР (м. Йоханесбург), а деякі — отримали фінансову підтримку від меценатів та авторитетних міжнародних структур — USAID, Агенства США з міжнародного розвитку, Міжнародної організації з міграції при ООН, Корпусу миру США.

Ви назвали солідні світові структури, які так просто не виділяють кошти…

— … і це, між іншим, дуже нелегка справа. Але з нами вони співпрацюють, бо ми не пропонуємо чогось нездійсненного. Наші проекти — конкретні, реальні і мають людське обличчя. Окрім того, ми намагаємось обирати саме ті чутливі та больові “точки”, які потребують оперативного втручання, а головне — мають ефективно допомогти кожній окремій людині.

— Я так розумію, що мова йде про допомогу, котра стосується усіх вікових категорій?

— Так. У нас є різні програми. Для  людей різного віку і статі. Однак останнім часом ми з однодумцями часто розмірковували над тим, щоб розширити наш досвід і рамки спільних  проектів. Хотілося, щоби вони допомагали ще більшій кількості людей. В тому числі і в моєму рідному Ірпені. Тому саме для реалізації нових програм допомоги і підтримки ми й вирішили цього року створити «Міжнародний благодійний фонд Олени Джадалли».

Поділитеся місією та напрямками роботи фонду?

— Це не таємниця. Я народилася й проживаю в Ірпені, а тому мрію про місто щасливих людей, а ще — про зміцнення українського суспільства шляхом формування освіченої, інтелектуальної та здорової нації.  А це результат відповідальних рішень, які ми, молоде покоління, приймаємо щодня. Вибір, який ми робимо сьогодні, багато в чому визначає результат, котрий ми отримаємо через кілька років. Саме тому виховання майбутнього покоління, зміцнення сім’ї та підвищення ролі жінки в суспільстві вважаю пріоритетними у своїй діяльності.

Напевно ж, Ви зі своїм фондом вже щось робите? І, гадаю, вже є якийсь план дій на майбутнє?


— Безумовно є. Хоча у нашу роботу втрутилися обставини, пов’язані із пандемією коронавірусу, чіткий алгоритм дій у нас вже є. В червні розпочне функціонувати онлайн платформа фонду www.jadallah.com.ua, де наша команда інформуватиме громаду про цікаві соціальні проекти та благодійні ініціативи. Ми завжди надаємо допомогу там, де вона потрібна, важлива і дає реальний результат. Плануємо продовжити проекти «Допомога людям похилого віку», «Доступна медицина – здорове місто», програма підтримки молодіжного та жіночого підприємництва, а також «Озеленення України — озеленення планети» у партнерстві з СЕО club та Книгою рекордів Ураїни. Головне — це відбувається не за бюджетні кошти, як діють сьогодні деякі місцеві організації, а за кошти соціально відповідального бізнесу та за фінансової підтримки наших друзів-меценатів та волонтерів.

Олено, проектів і справді багато — хороших і потрібних для регіону. Хто їх допомагає вам реалізовувати?
—  Скажу коротко — у нас велика і дружна команда. Нас об’єднує одна ідея. Надихає нас благородна мета. До того ж — щодня до нас приєднуються десятки волонтерів, донорів, просто небайдужих людей. Їхня активність і є індикатором того, що наш курс обрано правильно і ми йдемо в напрямку, який дозволить зробити наше місто і наш регіон успішними і комфортними.

Що побажаєте нашій громаді?
— Насамперед, дуже хочу, щоб вона  стала однією великою родиною, де б кожен відчував підтримку і допомогу у скрутних ситуаціях, завжди вірив у свої сили і рухався тільки вперед. А загалом напередодні одного з головних християнських свят — Дня Святої Трійці — бажаю, щоб Господь допоміг усім у здійсненні їхніх світлих задумів, захистив від життєвих негараздів, забезпечив мир та щастя. Нехай ваші серця, любі ірпінчани, наповняться світлом духовності та святої чистоти, надією на розквіт нашого рідного міста та всієї України.

Comments are closed.